Mercuris - Kancelaria prawnicza, prawo cywilne

Infolinia

Tel:(+48) 534-604-604

E-mail: biuro@mercuris.pl

Warto wiedzieć

Czy wiesz, że nierzadko wysokość należnego odszkodowania jest mocno zaniżana?

Niestety, ale praktyka pokazuje, że firmom ubezpieczeniowym zdarza się wykorzystywać niewiedzę osób poszkodowanych. Nie informują one o przysługujących poszkodowanym prawach i często dążą do zawarcia z ugody na niekorzystnych warunkach. W efekcie zamykają Ci drogę do dalszego dochodzenia Twoich praw w sądzie.

Z drugiej strony towarzystwa ubezpieczeń, dążąc do maksymalizacji zysku, nie wywiązują się należycie z zawartych umów ubezpieczenia. Takie podejście skutkuje znacznym zaniżeniem wysokości odszkodowania, a nawet odmową jego wypłacenia. Szkody na pojeździe często są niedoszacowane, koszt godzin roboczych mocno zaniżony, a ceny części zamiennych do auta liczone po najniższych stawkach. Nie jest też brany pod uwagę ubytek wartości rynkowej pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu drogowym. W efekcie otrzymujesz z zakładu ubezpieczeń kwotę znacznie niżą od faktycznej wartości szkody.

Nie pozwól na to. Zwróć się o pomoc do zaufanej kancelarii prawnej, najlepiej w początkowej fazie likwidacji szkody. Wtedy szanse na najbardziej opłacalne dla Ciebie rozwiązanie sprawy znacznie wzrastają.