Mercuris - Kancelaria prawnicza, prawo cywilne

Infolinia

Tel:(+48) 534-604-604

E-mail: biuro@mercuris.pl

Mercuris - Kancelaria prawnicza, prawo cywilne

Warto wiedzieć

Czy wiesz, że nierzadko wysokość należnego odszkodowania jest mocno zaniżana?

Niestety, ale praktyka pokazuje, że firmom ubezpieczeniowym zdarza się wykorzystywać niewiedzę osób poszkodowanych. Nie informują one o przysługujących poszkodowanym prawach i często dążą do zawarcia z ugody na niekorzystnych warunkach. W efekcie zamykają Ci drogę do dalszego dochodzenia Twoich praw w sądzie.

Z drugiej strony towarzystwa ubezpieczeń, dążąc do maksymalizacji zysku, nie wywiązują się należycie z zawartych umów ubezpieczenia. Takie podejście skutkuje znacznym zaniżeniem wysokości odszkodowania, a nawet odmową jego wypłacenia. Szkody na pojeździe często są niedoszacowane, koszt godzin roboczych mocno zaniżony, a ceny części zamiennych do auta liczone po najniższych stawkach. Nie jest też brany pod uwagę ubytek wartości rynkowej pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu drogowym. W efekcie otrzymujesz z zakładu ubezpieczeń kwotę znacznie niżą od faktycznej wartości szkody.

Nie pozwól na to. Zwróć się o pomoc do zaufanej kancelarii prawnej, najlepiej w początkowej fazie likwidacji szkody. Wtedy szanse na najbardziej opłacalne dla Ciebie rozwiązanie sprawy znacznie wzrastają.